Skadefri-ambassadører

Skadefri introduserer stolt de første Skadefri-ambassadørene i Norge. Idrettsfysioterapeuter, idrettsleger og kiropraktorer i alle landets fylker står klare til å gi deg nyttig informasjon og viktig kunnskap. Vi tilbyr Skadefri-klubbkveld til idrettslag og klubber som ønsker å komme i gang med - / eller vil bli bedre på skadeforebyggende og prestasjonsfremmende trening allerede fra neste økt. På to timer får klubben/laget den nyeste og viktigste kunnskapen om skadeforebyggende og prestasjonsfremmende trening, med hovedfokus på barn og unge i utvikling samt en inspirerende praktisk økt. Ønsker du å avtale klubbkveld for din klubb/ditt idrettslag? Ta kontakt med skadefri@nih.no eller direkte med en Skadefri-ambassadør fra ditt fylke i listen under.

Agder

Daniel Major danielhmajor@gmail.com +4797190682 Sør Amfi Idrettsmedisinske Senter, Major Fysioterapi
Marianne Lislevan mlislevand@gmail.com +4790965393 Skansenklinikken
Anne Marie Meyer-Myklestad am.meyermyklestad@gmail.com  +4748182738 Sørlandsparken tverrfaglighelse og Pollen Fysioterapi
Fredrik Nett fredriknett@hotmail.com  +4799490719 Nemus Arendal og Arendal Fotball
Christina Sandvand Omfjord post@motorikken.no  +4741264420 Spicheren treningssenter og Olympiatoppen Sør
Per Olav Moberg Peersen perolav@peersen.no  +4790876064 Klinikk Andøya
Tone Wigemyr Snerthammer twigemyr@yahoo.no  +4741107079 Sørlandsparken Tverrfaglige Helse
Ronny Risnes ronny@stretsj.no  +4747633597 STRETSJ Flekkefjord og STRETSJ Kvinesdal
Gry Gamst Andås grygamst@hotmail.com  +4741433223 Tinnheia Fysioterapi
Nina Kerim ninakerim@gmail.com  +4791512737 Lindesnes Fysikalske Institutt
Kari Kristensen kari.kristensen.fysioterapi@gmail.com  +4798496182 Sanden Helsesenter/Lindesnes fysikalske institutt
Maylinn Moberg Peersen maylinn@peersen.no  +4795929797 Klinikk Andøya og Birkenes Klinikken

                              
Innlandet

Carina Harviken Skjæret carinahask@gmail.com  +4790079084 Altiusklinikken
Magnus Nilsen magnus@altiusklinikken.no  +4748112768 Altiusklinikken/Hamkam
Christine Nystuen christinenystuen@hotmail.com  +4792690063 NEMUS Kongsvinger/NTG-U Kongsvinger
Lene Rennemo lenerennemo@hotmail.com  +4790619257 Ottestadhallen Aktiv AS - Institutt for fysioterapi og manuell terapi
John Eyolf Solhaug johneyolf@gmail.com  +4799711434 Gjøvik Idrettsmedisinske Team
Terje Løkken terjelokken@live.no  +4795067806 Gjøvik Idrettsmedisinske Team DA
Lotte Engen
LotteOlsen.Engen@ntg.no 
   
Synnøve Bjørgo Adam synnbjorgo@hotmail.com  +4790030512 Lia Terapi Trysil og Trysil kommune
Hanna Neegård hanna@altiusklinikken.no  +4791125894 Altiusklinikken
Haakon Westgård haakon.westgard@gmail.com   Fysio3, Elverum Håndball herrer

                                                                                                                     

Møre og Romsdal

Nina Paulsen ninpaulsen86@gmail.com +4741522384 Ålesund
Andrea Andresen Betten Andrea@reperbanen.com  +4798442055 Reperbanen fysioterapi og trening
Thomas Ryther Thomas@reperbanen.com  +4797547716 Reperbanen Fysioterapi /Kristiansund Ballklubb
Gunhild Thorbjørnsen ghthorbjornsen@gmail.com  +4745044329 Thomassen og Gjesvik fysioterapi
Erik Drange Tønnessen tonnessen@fysio1.no  +4790744328 Fysio1 / Ørsta Idrettslag
Christian Williams christian@reperbanen.com  +4790766996 Reperbanen fysioterapi/Kristiansund ballklubb
Egill Neumann egill.helguson.neumann@alesund.kommune.no  +4798642285 Ålesund kommune
Kristina Smogeli
kristina.smogeli@hotmail.com 
+4798615829 Ålesund kommune
Sofie Strømme sofie.str@hotmail.com  +4748139153 Råna Helse
Øyvind Sundnes oyvindsu@gmail.com  +4795744618 Sundnes Fysio


Nordland

Marthe Fagerli marthe@moheia.no  +4795130518 Moheia Fysikalske og Kiropraktiske senter
Trine Hansen th@aspmyrafysioterapi.no  +4793269124 Aspmyra Fysioterapi / Bodø Håndballklubb
Solveig Kindlihagen solveigkind@icloud.com  +4798850115 Narvik Helseklinikk
Mattis Lahn mattislahnfysio@gmail.com +4747827174 Family Sports Club, leknes
Bjørn Kirkhaug bkirkhaug@gmail.com  +4790867006 Fysioterapeut Bjørn Kirkhøug, Svolvær
Frank Rizzo frank@echohelse.no  +4797470040 Rønvik Fysioterapi
Kurt Tomas Nyheim idrettsklinikk@gmail.com  +4799404179 Vesterålen Idrettsklinikk


Oslo

Kristian Brynestad kristian.brynestad@gmail.com +4797159926 Alpinlandslaget, Behandlerverket Løren
Lydia Bekkevold Lydia@sterkhelse.no  +4798467299 STERK helse
Lene Eide lene@gnistrende.no  +4740492219 Gnist Trening og Helse + NBBF
Jørn Karlsen jorn@roaidrettsklinikk.no  +4792283594 Røa Idrettsklinikk
Trond Vegard Ripe trond@sterkhelse.no  +4748100575 Sterk Helse og Grorud fotball
Rikke Kommedahl  rikke_kommedahl@hotmail.com   Støtteapparat NFF
Linn Rolstad-Martinez l_rolstad@hotmail.com   Støtteapparat NFF
Arne Martin Vik Vik.fysio@gmail.com +4795813348  
Aurora Haug aurorahaug@yahoo.com  +4793401913 Hopstock Helse, avd. Hegdehaugsveien
Bernt Halvorsen bernt@oppsal.info  +4791523170 Arena for helse på Oppsal Arena
Martin Fjellheim fjellheim5@gmail.com    Oslo Met
Eirik Kaspersen kaspersen.eirik@gmail.com +4793265933 Follo Medical og KFUM fotball
Eghosa Jane Ogoleh eghosaj.ogoleh@live.no +4740073188 STERK Helse 
Marthe Scott Hagen marthe@osloidrettssenter.no  +4740214614 Oslo idrettssenter
Vilde Engevik Hjørnevik vilde.e.hjornevik@hotmail.com  +4793834502 Stadion fysikalske institutt og treningssenter AS
Adrian Johansen adrian@oppsalklinikken.no  +4746425610 Oppsalklinikken 
Ole-Kristian Kjølner ole_kjolner@hotmail.com  +4795122239 Hjemmefysioterapeuten, Godthaab
Anders Knapstad Anders-knapstad@hotmail.com  +4741423883 Idrettens Helsesenter og Drammen Håndballklubb
Susanne Kristiansen susanne.kristiansen@gmail.com  +4792408500 Oslo kommune
Joaquin Lundberg Joaquin.lundberg@gmail.com  +4741578448 SATS Ullevål Stadion
Emilie Christina Munkvold emilie.munkvold@gmail.com  +4792249992 DRIV Trening
Andreas Nygård nygardandreas@gmail.com  +4741682113 Klinikk for alle
Martin Smevik Martin_smevik@msn.com  +4797536479 Hans og Olav fysioterapi
Solveig Vestøl solveigvestol@gmail.com +4799563329 Sterk Helse og Vålerenga Fotball 
Michael Kleppen michaelkleppen@gmail.com  +4798489589 Manglerud Star Ishockey 
Morten Holmgren morten.holmgren@hotmail.com +4793231124 Oslo universitetssykehus


Rogaland

Knut-Ole Rogneflåten knut@klinikkproaktiv.no +4751608400 Klinikk proAKtiv, Sandnes
Nadia Ben Salem nadia@stavangeridrettsklinikk.no  +4740013618 Stavanger Idrettsklinikk
Reidun Enehaug reidun.enehaug@manuellterapi.net  +4792245241 Haugesund Medisinske Senter/ Avaldsnes Damer Elite
Sondre Ims sondreims@gmail.com  +4795724805 Klepp IL / Klepp Fysioterapi
Kristine Jahren kristine@stavangeridrettsklinikk.no  +4746640744 Stavanger Idrettsklinikk
Vibeke Koren vibeke@stavangeridrettsklinikk.no  +4740246338 Stavanger Idrettsklinikk
Maria Øgreid Leitao maria@stavangeridrettsklinikk.no  +4798606253 Stavanger Idrettsklinikk
Jan Erik Wergeland janerikwergeland@gmail.com  +4799505088 Stavanger Idrettsklinikk
Eirik Børseth eirik@raftklinikken.no  +4791522514 Raft-klinikken AS
Eirik Elnan Garnvik eirik@stavangeridrettsklinikk.no  +4797756985 Stavanger Idrettsklinikk
Glenn Aarsand gaarsand@gmail.com  +4746661901 Stavanger Idrettsklinikk
Solfrid Dahle Soladahle@gmail.com  +4795157166 Helsehuset Vea
Anders Fjelde andersf@stavangeridrettsklinikk.no +4790225777 Stavanger idrettsklinikk
Tarald Sørenes Tarald@vikingklinikken.no  +4740145283 Vikingklinikken og Viking FK
Gunvor Galta gunvor@stavangeridrettsklinikk.no  +4748170214 Stavanger Idrettsklinikk
Silje Tjeldflåt silje@klinikkproaktiv.no   Klinikk proAktiv, Sandnes
Lasse Larsen lasse@movon.no  +4799369997 Moveon AS
Karianne Espedal Kariannespedal@gmail.com  +4747608584 Movon
Erik Frafjord erik@raftklinikken.no  +4792171898 Raft-klinikken
Stian Gilje Stian@robustbryne.no  +4792046453 Robust trening og fysioterapi
Maria Hiim maria.hiim@hotmail.com  +4741698438 Wang ung Sandnes
Kåre Kvalvik kare@robustsandnes.no  +4793464341 Robust trening og fysioterapi og Stavanger Oilers
Robert Pettersen robert@klinikkoptimal.no  +4793839561 Klinikk Optimal Tananger AS 
Brita Skandsen brita@klinikkoptimal.no +4795814478 Klinikk Optimal
Martine Skudal martine@klinikkoptimal.no +4795851494 Klinikk Optimal
Kristine Johannessen Kristine.johannessen98@gmail.com  +4795814967 Norheim Fysikalske Institutt (Karmøy/Haugesund)


Troms og Finnmark

Helge Haavaag helge.haavaag@nemus.no +4777061328 NEMUS Harstad
Frank Kjeldsberg frank_kjeldsberg@hotmail.com  +4791853808 NTG/TIL
Mari Kviteberg mari@tromsok.no  +4793846939 Tromsø kiropraktikk & helse / Tromsø innebandyklubb
Ole Morten Tunes omtunes@online.no  +4792679099 Aktiv fysioterapi og manuell terapi
Sondre Flaat sondre@klinikk24.no  +4747855778 Klinikk 24 Tromsø
Adrian Mendis adrian.mendis96@gmail.com  +4748189623 Klinikk 24 Tromsø
Martin Solheim Martin.solheim@nemus.no  +4799330545 Nemus Harstad
Robert Berger robert@klinikk24.no  +4790840475 Klinikk24
André Fagerborg andre@klinikk24.no  +4799297000 Klinikk24


Trøndelag

Nina Stiles nina@tiforalle.no +4740553565 Trondheim Idrettsklinikk
Anders  Vien anders@tiforalle.no +4790820629 Trondheim Idrettsklinikk
Øyvind Skarsaune oyvind@tiforalle.no +4792099211 Trondheim Idrettsklinikk
Gunnvor Halmøy gunnvor@tiforalle.no +4795120747 Trondheim Idrettsklinikk
Gaute Alstad Sunde gaute@tiforalle.no +4741223554 Trondheim Idrettsklinikk
Erik Alstad Sunde sundeerik@hotmail.com +4790287131 Innherred Idrettsklinikk
Trond Viggo Sjøbakk tsjobakk@gmail.com  +4790287131 Innherred Idrettsklinikk
Marit Klokset mklokset@gmail.com  +4793410538 Oppdal Fysioterapi
Espen Linaker fysio@linaker.org  +4793440202 Klinikk for Alle Stjørdal/ Stjørdals- Blink fotball
Vebjørn Vingsand vebjorn.vingsand@gmail.com  +4797767344 Rosenborgklinikken Fysioterapi
Runar Jensen runar.jenssen@ntebb.no +4790287131 Innherred Idrettsklinikk
Cecilie Jamtfall cecilie@tiforalle.no +4746421535 Trondheim Idrettsklinikk
Elisabeth Aarøe aaroe20@hotmail.com +4790287131 Innherred Idrettsklinikk
Andre Karlsen andre.karlsen@ntebb.no +4790287131 Innherred Idrettsklinikk
Øyvind Dalen kontakt@naprapatdalen.no  +4741936251 Steinkjer og Verdal/Levanger
Håkon Livik hakon-livik@hotmail.com  +4792831462 Rosenborgklinikken Fysioterapi


Vestfold og Telemark

Laila Hjort Nielsen laila.h.nielsen@usn.no  +4795059080 Maxima Helse
Morten Andersen mortenandersenfysio@gmail.com    Tønsberg Medisinske Senter
Even Eide Eriksen even@borrefysioterapi.no  +4793445558 Borre Fysioterapi og Trening AS
Espen Strøm-Normann espen@sandefjordfotball.no  +4799048922 Strøm-Normann Helse & Sandefjord Fortnitetball
Annika Storevold annika@helseogidrettsklinikken.no  +4792453981 Helse-og Idrettsklinikken
Guro Horten Solberg gurohorten@yahoo.no  +4797085509 fysioterapeutene, Larvik
Bente Grepperud Bente.grepperud@gmail.com    Gressbanen Fysioterapi
Anette Henriksen henriksena@icloud.com  +4790819747 Forebyggende helsetjenester for barn og unge, Færder kommune
Ingvild Nyland Myhre Inylan@online.no   Vestfold fysioterapi
Thea Morin Melås Thea.Morin.Melas@siv.no   Kysthospitalet i Stavern
Randi Damgaard Randi.damgaard@tonsberg.kommune.no  +4797678725 Forebyggende helse barn og unge, fysioterapiavdeling Tønsberg kommune
Hilde Heinert heinert@online.no  +4791131264 Slagen Fysikalske Institutt
Michaela Jonas michaela.fysio@gmail.com  +4747253040 Nøtterøy Fysioterapi
Kenneth Martinsen kemart@online.no  +4798295939 Arkaden fysioterapi
Tomas Sundelin Notodden@naprapatteamet.no  +4791364876 Spenst Notodden

 

Vestland

Aud Vassbotten Storøy aud@aktivforde.no  +4795933328 Aktiv fysio- og manuellterapi AS
Sindre Askeland sindre.askeland@gmail.com  +4748251725 Nemus Stord-bømlo
Gunn Marit Bergstrøm gunnmarit@gmbaktivhelse.no  +4791878239 GMB Aktiv Helse AS
Marit Anne Smørdal maritanne@hotmail.com  +4795974949 Aktiv fysio- og manuellterapi
Julie Langeland Risa julielr@gmail.com +4741227664 Straume fysioterapi,
Kristoffer M Refsdal Kmrefsdal@gmail.com +4740077229 Straume fysioterapi, Bergen Idrettsklinikk
Marianne Allers marianne.m.allers@gmail.com  +4799456518 Fysioterapeut Marianne Allers
Marte Mari Johansen Mmj92@me.com  +4745862478 Voss kommune og Granvin fysikalske institutt
Martine Solberg martine_b_s@msn.com  +4794884565 Stend fysioterapi (og Straume fysioterapi 1x i veka)
Stig André Tveito Stigandretveito@gmail.com +4797700385 Fysioterapisenteret i Bergen
Karoline Harnes Mongstad karoline@bik.no  +4745910013 Bergen Idrettsklinikk


Viken

Kristian Brynestad kristian.brynestad@gmail.com +4797159926 Alpinlandslaget
Joakim Stensbø joakims@gnistrende.no  +4790718811 Gnist trening og Helse + Haslum HK, Bærum
David Aronsen david@trimmen.no  +4792280891 Trimmen AS, Åssiden IF (Fotball/Håndball) Drammens Turnforening
Mette De Korte mette@drammensportsklinikk.no  +4797662260 Drammen Sportsklinikk, Mjøndalen Sportsklinikk
Marius Hoel Marius_hoel@hotmail.com  +4797190020 Strømsgodset TF, DHK, Trimmen
Kenneth Syvertsen kennsy@dinkiropraktor.no  +4798800973 Din Kiropraktor, Konnerud IL++++
Ingrid Bakken Tøsse ingrid@impulshelse.no  +4746625996 Impuls Helse avd. Kolbotn og Ski
Morten Christensen mc@tangenhelse.no  +4740172313 Tangen Helseklinikk - Nesodden
Dina Karoline Solberg Larsen dina.solberg.larsen@hotmail.com  +4795861080 Kamboklinikken, Moss
Jostein Liabø josteinliabofysioterapi@gmail.com  +4740852527 Skjetten Fysioterapi
Shan Singh Nagra shansingh.nagra@klinikkforalle.no  +4797407853 Klinikk For Alle Jesshiem/ vikar ull/kisa
Christian Sebelien Mtvollaklinikken@gmail.com  +4799791441 Vollaklinikken
Janne Søllesvik janne.oppheim@hebb.no  +4793496329 Harestua medisinske senter
Johannes Thomassen jt@fysiosenteret.no  +4748233460 Fysiosenteret Mjøndalen
Henrik Warpe-Kinn henrik@frim.no  +4741419733 Fredrikstad Idrettsmedisin
Sara Martinsen sara@frim.no  +4790053759 Fredrikstad idrettsmedisin
Simen Rygh simen.rygh@godset.no +4795151471 Trimmen AS og Strømsgodset Toppfotball
Rune Engen Rune.Engen@klinikkforalle.no  +4798693378 Klinikk for Alle, Jessheim
Thomas Lausnes thomaslauvsnes@gmail.com   Nemus Lillestrøm
Anne Karin Evensen Anne-kev@online.no   Kamboklinikken
Stine Fjerdumsmoen Stine.Fjerdumsmoen@unicare.no +4791115271 Idrettsklinikken Bakke, Halden
Jonas Rønning Jonas.fysio@gmail.com  +4790793663 Muskel- og skjelettklinikken
Haavard Rognerud haavard@askerkiropraktor.no    Asker og Bærum-klinikken
Vilde Jacobsen vilde@styrkhelse.no  +4748157801 Styrk Helse AS, Lierbyen/Drammen
Kirsten Misund kirsten@raaholtfysioterapi.no +4793462419 Råholt Fysioterapi
Oda Kjærsgård oda.kjaersgaard@gmail.com +4745255382 Vollaklinikken
Anna Apelman anna.apelman@unicare.no  +4799526403 Idrettsklinikken Bakke, Halden
Lars Raknem Borgersen l.raknem@gmail.com  +4797688902 Ås Helse
Andrea Hovland Bøe andrea.hb@hotmail.com +4748304290 Nemus, Fredrikstad
Lasse Håkonsen Lasse@vollaklinikken.no  +4798074558 Vollaklinikken -Idrettsskadesenteret
Hanne Charlotte Hogganvik hanne@fysiosenteret.no  +4797186957  
Jørund Sakshaug sakshaug@kiropraktor.nhn.no  +4791193112 Nemus Lillestrøm (Lillestrøm Topphåndball)
Siri Sjetne Lund siri@fysiosenteret.no  +4790639597 Fysiosenteret Mjøndalen
Mari Bardalen Wiggen mari_wiggen@hotmail.com +4746669441  
May Lena Berg Nymoen maylenaberg@hotmail.com  +4792043792 Luftforsvaret og Berg Nymoen
Mathilde Bråtesveen Mathildebraatesveen@gmail.com  +4797721024 Unicare Hokksund og fysiosenteret i Mjøndalen
Ingeborg Dufseth ingeborg.dufseth@gmail.com +4796508823 Rælingen kommune
Geir Bye Gundersen geir.bye.gundersen@ebnett.no +4795937830 Drammen sykehus
Martine Gøransson martine@gnistrende.no  +4747831229 Gnist Trening og Helse
Robin Transeth Johannessen robin.johannessen96@gmail.com  +4790931973 Akimi Sports clinic Slemmestad
Andreas Johansen Thoen23@gmail.com  +4797677128 Din Kiropraktor
Fredrik Kaspersen fredrik.kaspersen@hotmail.com  +4797042765 Sarpsborg kommune
Madeleine Kihlstedt madde_kihlstedt@hotmail.com  +4748428145 Lillestrøm
Karoline Pedersen karo.peders@gmail.com  +4793899963 Jevnaker kommune, Unicare Steffensrud
Camilla Pettersen sahlincamilla@gmail.com  +4792827606 Asker & Bærum Klinikken
Joachim Sørensen joachim_sorensen@yahoo.no  +4795033999 Fjordbyen Aktiv
Stian Ohlgren Tidemann post@kirokontoret.no  +4792037399 Kiropraktorkontoret i Halden
Jan-Willem Van Der Laan jan.willem.vanderlaan1980@gmail.com  +4747285352 Fysikalsk poliklinikk, Drammen Sykehus
Sebastian Westersø sebastian@vollaklinikken.no  +4740423000 Vollaklinikken Idrettsskadesenteret (avd. Rælingen)
Lasse Aakervik lasse@smerteskolen.com  +4794800009 Fysioterapeut Lasse Aakervik (selvstendig
Kristian Næss kristian.naess@nemus.no  +4798051451 NEMUS Nittedal
Sivert Borgedal S_ivert@hotmail.com  +4795767498 Idrettens helsesenter og Stabæk Fotball
Marius Halvorsen mariushalvorsen98@gmail.com  +4790937876 Impuls Helse
Elin Kulsrud elin.kulsrud@gmail.com  +4745688445 Kulsrud Trening og Yoga
Hege Erichsen hege@loep-og-idrettsklinikken.no  +4795222750 Løp - og Idrettsklinikken AS
Erik S. Molenaar erik@mfysio.no  +4798489311 Fjordbyen Aktiv AS
Frida Nystuen Frida@vollaklinikken.no  +4741767869 Vollaklinikken idrettsskadesenteret (Avd. Rælingen)
Marthe Olshausen Marthe@gft.no  +4747272222 Gjerdrum fysioterapi og trening

Oslo og Viken 

Jonas Gudmundsen Lund jglund92@gmail.com  +4790555235 Atlet Fysio, avd. Sofienmyr og Kolbotn Toppfotball
Simen Gilje Bergan simen@arca.no  +4797579800 Arca AS
Marianne Karset Bergersen marianne@arca.no  +4793009355 Arca AS
Christian Kielland christian@jacob.no  +4797582207 Arca AS
Christensen Camilla Camilla@arca.no  +4745276240 Drammen sportsklinkk og Arca klinikk


Andre - venter på info om fylketilhørighet

Arne Hegdahl hegdahl1@live.no  +4792486837
Bjørn Helland-Kigen bjornhe@gmail.com  +4791789958
Magnus Jordet-Nilsen magnus@altiusklinikken.no  +4748112768
Svend Linderoth Svend@arca.no  +4791198823
Mihkku Måsø Mihkku.maasoe@icloud.com  +4790964133
Irene Pasqua ire.pasqua@gmail.com  +4790606206
Haakon Schønhardt Westgård haakon.westgard@gmail.com  +4795167881